wtorek, 25 października 2016

Kuchnia dla serca. Zdrowie z roślin - recenzja książki

Jakiś czas temu otrzymałam od wydawnictwa Publicat dwie bardzo ciekawe książki o tematyce związanej z kulinariami. Zastanawiałam się, która ciekawsza, którą powinnam opisać jako pierwszą i ostatecznie wygrała... mniejsza ;-) A tak na poważnie, to myślę, że w dobie dzisiejszej cywilizacji kwestia dbałości o własne zdrowie winna mieć jednak pierwszeństwo :-) A zatem dziś o książce "Kuchnia dla serca. Zdrowie z roślin" autorstwa Violetty Domaradzkiej i Roberta Zakrzewskiego. 

Pierwsza część książki to fakty medyczne poruszające problematykę takich chorób jak: nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca i otyłość. Zespół lekarzy opracowujących tę część bardzo precyzyjnie ale przystępnie dla każdego wyjaśnia zagrożenia płynące z nadmiaru cholesterolu, tkanki tłuszczowej czy wszelkich używek. Wskazują też jak ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest wysiłek fizyczny oraz umiejętny dobór konkretnej aktywności i konieczność konsultowania swych decyzji w tej kwestii z lekarzem. Ta część książki przybliży Wam też różnice między osobami stosującymi właściwie dobrane diety i uprawiającymi sport a osobami mało aktywnymi, niedbającymi o jakość swoich posiłków. 

Druga część - stosunkowo krótka względem pozostałych - to praktyczne porady jakie zmiany należy wprowadzić w domowym menu, by przyniosło to jak najwięcej zdrowotnych korzyści, dlaczego warto do swych codziennych rytuałów wprowadzić aktywność fizyczną.

I wreszcie część trzecia - najobszerniejsza i pełno w niej roślin (jak to na autorów wegan przystało). Znajdziecie tu przepisy na: koktajle, śniadania, zupy, dania główne, sałatki i desery. wszystko pyszne i zdrowe, lekki i pożywne. 

To co mnie najbardziej zachęciło do korzystania z umieszczonych w książce przepisów, to opis na początku każdego z nich głównego składnika danego przepisu i jego korzyści dla zdrowia. Upatrzyłam już sobie kilka ciekawych propozycji i wcześniej czy później na pewno je przygotuję :-) 
Mam nadzieję, że Wam książka też przypadnie do gustu i weźmiecie sobie do serca to, co w niej napisano...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenię sobie Wasze uwagi, ale lubię wiedzieć z kim rozmawiam :-) dlatego proszę, nie zostawiajcie mi anonimowych komentarzy, tylko podpiszcie się :-)