piątek, 24 kwietnia 2015

Sałatka z brokułem i serem fetaWeekend za pasem, ostatni tydzień przeleciał gdzieś obok mnie - mam takie wrażenie... dopiero co był piątek, a już się kończy kolejny... Więc skoro tradycyjnie czasu brak, to czas na przepis z gatunku "szybka kuchnia" :-) Podobną sałatką, choć nie identyczną, poczęstowała mnie kiedyś koleżanka i od tamtej pory połączenie słonej fety i słodkiej żurawiny jest dla mnie po prostu mega pyszne ;-) To do dzieła :-) 


SKŁADNIKI

1 brokuł

1 opakowanie sera typu feta (270 g)

3 łyżki suszonej żurawiny

3 łyżki orzechów nerkowca 

1/2 puszki kukurydzy

1 łyżeczka octu jabłkowego

pieprz


Brokuła dzielimy na mniejsze części, a następnie wkładamy do wrzącej lekko posolonej wody i gotujemy 3 minuty. Wyłączamy palnik, przykrywamy garnek z brokułem i zostawiamy na kolejne 3 minuty. Odcedzamy, przelewamy zimną wodą i zostawiamy na sitku do osączenia. Orzechy siekamy, a następnie wsypujemy na suchą, rozgrzaną patelnię i przez chwilę suszymy cały czas mieszając (inaczej bardzo szybko przypalą się). Wszystkie składniki umieszczamy w salaterce, lekko mieszamy i schładzamy w lodówce. 
Pycha...

P.S.
Orzechy możecie też zastąpić słonecznikiem.

5 komentarzy:

Cenię sobie Wasze uwagi, ale lubię wiedzieć z kim rozmawiam :-) dlatego proszę, nie zostawiajcie mi anonimowych komentarzy, tylko podpiszcie się :-)