czwartek, 28 lipca 2016

"Krok po kroku z Robertem Sową" - recenzja książkiJakiś czas temu otrzymałam od wydawnictwa Edipresse egzemplarz książki "Krok po kroku z Robertem Sową". Trochę poczekała na swoją kolej, bo co tu dużo mówić... tytuł mówi sam za siebie :-) Książka dokładnie krok po kroku opisuje wykonanie różnych potraw, których nazwy brzmią jak z menu porządnych restauracji ;-) Co ważne, przepisy te są proste, co z pewnością przypadnie do gustu osobom początkującym w kuchni, ale jednocześnie niebanalne, niekiedy zaskakujące :-)  
Barwne fotografie obrazujące kolejne kroki wykonania oraz ich przejrzyste rozmieszczenie na stronach to kolejna zaleta książki. Jednocześnie jest to źródło inspiracji dla poszukujących sposobów podania przygotowanych dań, gdyż na końcu każdego przepisu znajduje się zdjęcie gotowej potrawy.Podobno każda szanująca się książka spis treści ma na początku. A zatem ta do takich należy :-) Dodatkowo warto zaznaczyć, że jest on bardzo przejrzysty i uporządkowany alfabetycznie :-) 
No i najważniejsze: Na jakie dania są te przepisy? Na wszystkie :-) Znajdziecie tu zarówno przystawki, dania główne jak i desery. Dania pieczone, smażone, grillowane. Dania lekkie będące odpowiedzią na obecne trendy kulinarne, jak i te bardziej tradycyjne, bijące pokłony w stronę typowej kuchni polskiej. Tak więc dzięki jednej książce skomponujecie menu na rodzinne przyjęcie bądź po prostu przygotujecie najbliższym pyszny obiad lub podwieczorek :-) Czy skorzystam z tej książki w swojej kuchni? Ja na pewno. Mam nadzieję, że Wasz wybór będzie podobny...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenię sobie Wasze uwagi, ale lubię wiedzieć z kim rozmawiam :-) dlatego proszę, nie zostawiajcie mi anonimowych komentarzy, tylko podpiszcie się :-)