niedziela, 3 lipca 2016

Zielone koktajle - recenzja książkiOstatnio otrzymałam od wydawnictwa Publicat fantastyczną książkę na temat koktajli :-) Książka idealna jak dla mnie, ale myślę, że też wielu osobom z Was przypadnie do gustu. Dlaczego? Bo oprócz przepisów znajdziecie w niej informacje czym są koktajle, dlaczego warto je pić, jak je przygotowywać. 
Obszerny wstęp dostarcza też informacji jakich owoców i warzyw używać do koktajli, czy i jakich płynów warto do nich dodawać, czym zastępować niektóre składniki w przypadku alergii, jak przechowywać koktajle i jak je transportować. Jak dla mnie niezwykle ciekawy jest fragment dotyczący "superżywności" - umieszczono tu bowiem informacje nt. właściwości i działania takich składników koktajli jak: chlorella, spirulina, młody jęczmień, młoda pszenica, amarantus, jagody acai, goji, komosa ryżowa, nasiona chia, ostropest plamisty, siemię lniane, ziarna kakaowca, konopi i wielu innych. W części teoretycznej znajdziecie też podpowiedzi jak samodzielnie przygotować różne rodzaje mleka roślinnego, tahini bądź ocet jabłkowy czyli to, co przydatne podczas miksowania koktajli. 
Książka, opatrzona w przejrzysty spis treści i obszerny indeks, podzielona jest na działy tematyczne. I tak znajdziemy tu m. in.: koktajle na śniadania, odchudzające, oczyszczające, pobudzające czy deserowe. Ciekawą propozycją jest rozdział dotyczący lodów przygotowanych na bazie koktajli. Atrakcyjności publikacji dodają fantastyczne fotografie z koktajlami w roli głównej.
No i to co najważniejsze: w książce znajdziecie 365 fantastycznych przepisów na koktajle więc na dobrą sprawę każdego dnia możecie przetestować inny... ;-) My w domu już kilka z nich wypróbowaliśmy, niektóre przeszły lekką modyfikację zgodnie z upodobaniami córci :-) a teraz pora na Was :-) 

POLECAM :-)

3 komentarze:

  1. książka wydaje się być bardzo ciekawa, gdzieś mi mignął ten tytuł :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszy nas rosnąca popularność zielonych koktajli, uwielbiamy Was inspirować, miksujcie na zdrowie kochani!

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę wreszcie skusić się na zakup :)

    OdpowiedzUsuń

Cenię sobie Wasze uwagi, ale lubię wiedzieć z kim rozmawiam :-) dlatego proszę, nie zostawiajcie mi anonimowych komentarzy, tylko podpiszcie się :-)