czwartek, 30 stycznia 2014

TortillaBardzo nie lubię dni, które w wyniku splotu niespodziewanych okoliczności, zaczynają wyglądać zupełnie inaczej niż to miałam zaplanowane... dzisiejszy bez wątpienia do takich należy :-( szukam sobie więc zastępczych zajęć, ale podejmuję je najwyraźniej zbyt energicznie,bo zdecydowanie za szybko je doprowadzam do końca... a to co i tak muszę zrobić, będę z przyczyn niezależnych od siebie robić w nocy :-( bez sensu to wszystko :-( idę poszukać sobie kolejnego działania "na chwilę"... :-( a dla Was przepis :-)


SKŁADNIKI

1,5 szklanki mąki pszennej

3/4 szklanki ciepłej wody

2 łyżki oleju

1/2 łyżeczki soli


Z podanych składników zagniatamy ciasto i wyrabiamy je przez chwilę, aż będzie gładkie, jednolite i elastyczne. Dzielimy je na 6 - 8 kulek (muszą być kształtne jeśli zależy Wam na równych plackach) i każdą bardzo cienko rozwałkowujemy. Następnie każdy placek (po kolei każdy z osobna) wkładamy na silnie rozgrzaną patelnię, a gdy na powierzchni zaczynają się pojawiać pęcherze przekładamy na drugą stronę. To trwa naprawdę krótko. Podajemy z dowolnym, preferowanym przez Was nadzieniem.
Naleśniki w każdej postaci

2 komentarze:

Cenię sobie Wasze uwagi, ale lubię wiedzieć z kim rozmawiam :-) dlatego proszę, nie zostawiajcie mi anonimowych komentarzy, tylko podpiszcie się :-)