poniedziałek, 6 stycznia 2014

Warstwowa sałatka śledziowaNie lubię długich weekendów - stwierdzam... tzn. tych, które spędzam w domu i to z przyczyn niezależnych ode mnie :-( no ale trudno... trzeba sobie jakoś radzić i z takimi zonkami... a jak wychodzi mi to radzenie sobie? Chyba całkiem nieźle ;-)
Tak sobie myślę, że skoro karnawał w pełni, to pewnie przyda Wam się przepis na prostą, szybką w przygotowaniu, a przede wszystkim pyszną sałatkę :-) dziś w roli głównej śledź :-)


SKŁADNIKI

ok. 500 g marynowanych płatów śledziowych

1 duże jabłko

3 ogórki kiszone

4 jajka

kawałek pora

2 łyżki majonezu

2 łyżki musztardy


Śledzie obieramy ze skóry i kroimy w cienkie paski. Jajka gotujemy na twardo, a po wystudzeniu kroimy w ćwierćplasterki, podobnie ogórki. Jabłko i pora kroimy w drobną kostkę. Majonez dokładnie mieszamy z musztardą. Teraz układamy warstwami: Śledzie, ogórki, jajka, jabłka, sos majonezowo - musztardowy, por. Najlepiej smakuje lekko schłodzona.
P.S.
Jeśli ogórki, których używacie mają w sobie dużo wody, umieśćcie je po pokrojeniu na kilka minut na sitku, wtedy woda odcieknie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cenię sobie Wasze uwagi, ale lubię wiedzieć z kim rozmawiam :-) dlatego proszę, nie zostawiajcie mi anonimowych komentarzy, tylko podpiszcie się :-)