sobota, 24 maja 2014

Deser czekoladowo - truskawkowyMmmm... rozleniwił mnie dziś trochę ten dzień :-) Totalnie nic mi się nie chce robić, ale zawinęłam się w lekko za dużą na mnie polarową bluzę męża i siedzę  laptopem na balkonie - przygotowuję materiały do pewnego opracowania, wysyłam odpowiedzi do zadań e-learningowych... w prawdzie to jeszcze nie pełnia lata, ale pogoda i tak cieszy :-) a ponieważ jutro też ma być pięknie i iście wakacyjnie to mam dla Was taką oto propozycję: błyskawiczny wręcz deser z dużą ilością czekolady i pewną ilością owoców - ja miałam truskawki :-) Schłodzony fantastycznie pasuje na takie upały, a do tego nie jest przesadnie słodki, więc to kolejny jego plus :-)


SKŁADNIKI

4 - 5 truskawek

200 ml śmietany 30 %

50 g gorzkiej czekolady


Truskawki bardzo dokładnie miksujemy. Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej i studzimy (może być letnia, ale Boże broń gorąca!). Śmietanę ubijamy na sztywno, a następnie dodajemy po jednej łyżeczce przestudzona czekoladę i cały czas ubijamy. W wysokiej szklance układamy warstwami czekoladową śmietanę i mus truskawkowy. Dekorujemy truskawkami i schładzamy. Idealne na taki upał... mmm...
Dania na zimno - czyli co jeść w upalne dni

3 komentarze:

Cenię sobie Wasze uwagi, ale lubię wiedzieć z kim rozmawiam :-) dlatego proszę, nie zostawiajcie mi anonimowych komentarzy, tylko podpiszcie się :-)