niedziela, 29 grudnia 2013

Trufle śliwkowe w czekoladzieDziwna jakaś ta niedziela... dłuży się i dłuży... w ramach pokonywania nudy wymyśliłam sobie takie oto trufle :-) Trochę zabawy z nimi jest, jak to z każdymi domowymi cukierkami, ale za to jakie są pyszne... mmm...


SKŁADNIKI

120 g suszonych śliwek + kilka dodatkowo

1/2 szklanki mleka

50 g margaryny

4 łyżki rozpuszczalnego kakao z cukrem

5 łyżek mleka w proszku

5 łyżek wody

1 czekolada mleczna (100 g)

1/2 białej czekolady
Śliwki (120 g) płuczemy, zalewamy wodą i zagotowujemy, a następnie miksujemy blenderem. Pozostałe śliwki drobno kroimy i odstawiamy na potem. Mleko zagotowujemy z margaryną, przelewamy do zmiksowanych śliwek, dodajemy kakao i jeszcze raz miksujemy, aż składniki się połączą. Studzimy, a następnie dodajemy mleko w proszku i pokrojone śliwki, mieszamy łyżką do połączenia składników. Czekolady łamiemy (do osobnych naczyń) i rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Z masy formujemy trufle, zanurzamy w czekoladzie mlecznej i odkładamy na papier do pieczenia, a następnie dekorujemy białą czekoladą. Schładzamy w lodówce. 

1 komentarz:

Cenię sobie Wasze uwagi, ale lubię wiedzieć z kim rozmawiam :-) dlatego proszę, nie zostawiajcie mi anonimowych komentarzy, tylko podpiszcie się :-)