wtorek, 30 grudnia 2014

Sylwestrowe SOSIleż to osób dowiaduje się niemal w ostatniej chwili, że oto będzie gospodarzem jakiegoś sylwestrowego przyjęcia, albo gościem domówki, na która każdy coś przynosi. Co by dużo nie mówić, ja kilka razy byłam w takiej sytuacji - i w jednej i w drugiej. Doskonale pamiętam w jaki popłoch wtedy człowiek wpada i jak nagle wszystkie pomysły ulatują z jego głowy ;-) więc postanowiłam zestawić w tym miejscu kilka naprawdę szybkich pomysłów na dania, które zdążycie przygotować z powodzeniem w ciągu jutrzejszego dnia. Mało tego, jeśli dobrze zorganizujecie siebie i domowników gwarantuję, że zostanie Wam chwila na relaks przy kawie czy kojącą maseczkę ;-) Tak więc człowieki nie załamujemy się, tylko szukamy pomysłów, podpowiedzi, inspiracji i działamy :-)

1. Danie gorące
Tak sobie myślę, że cała noc do tego zakrapiana alkoholem... gościom na pewno dobrze zrobi gorąca przekąska. A najlepsze będzie to, co albo da się zrobić w kilka minut, albo "zrobi się samo" ;-) zatem wybierajcie:2. Coś słodkiego
No to, to chyba podstawa na każdej lub przynajmniej większości imprez karnawałowych, a tym bardziej tej sylwestrowej. W przypadku imprez organizowanych "biegiem" nie ma raczej mowy o wymyślnych tortach, które wymagają stygnięcia, przekładania i potrzebują czasu by się "przegryźć". Wybrałam więc takie przepisy, których realizacja zajmie Wam dosłownie kilka chwil :-)3. To co cały czas na stole ;-)
Szybkie przekąski, które cały czas stoją na stole to też ważny element przyjęć. Tu tak naprawdę króluje dowolność ;-) ale skoro obiecałam koło ratunkowe to oto ono... one... ;-)A teraz wystarczy, że klikniecie na wybrane nagłówki i już czytacie przepis :-)
2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. dziękuję Marzenko, Tobie również życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :-)

      Usuń

Cenię sobie Wasze uwagi, ale lubię wiedzieć z kim rozmawiam :-) dlatego proszę, nie zostawiajcie mi anonimowych komentarzy, tylko podpiszcie się :-)